باشگاه مشتریان
نرم افزار CRM ایده آل - درخواست دمو نرم افزار CRM ایده آل

نرم افزار خدمات پس از فروش سامانه جامع خدمات مشتریان ایده آل

  • صفحه اصلی
  • نرم افزار خدمات پس از فروش سامانه جامع خدمات مشتریان ایده آل

مدیریت درخواست ها و شکایات مشتریان با سیستم CRM ایده آل


یکی از راه کارهای وفادار سازی مشتریان ، مدیریت درخواست های مشتریان می باشد. شما می توانید با پنل خدمات مشتریان نرم افزار CRM ایده آل فرآیند های مدیریتی درخواست ها و شکایات را طراحی و پیگیری کنید تا مشتری راضی و وفادار داشته باشید. ابزار های کاربردی سامانه CRM ایده آل به مشتریان شما کمک می کند به ساده ترین شکل و کوتاه ترین زمان شکایت و نظرات خود را ثبت کنند و طبق فرآیندی که شما در سیستم تعریف می کنید پیگیری هر مورد مرحله به مرحله صورت می گیرد و نتیجه کار برای مشتری ارسال می گردد. شما می توانید به شکل های مختلف از این پروسه گزارش گیری داشته باشید و از طریق داشبورد های نرم افزار CRM ایده آل بتوانید تصمیم گیری های مدیریتی داشته باشید. در ادامه به معرفی ابزار های کاربردی نرم افزار CRM ایده آل جهت مدیریت درخواست مشتریان می پردازیم.


تیکتینگ

مشتریان شما می توانند در سامانه تیکتینگ CRM ایده آل در خواست های خود را به صورت تیکت ثبت نمایند و در هر تیکت علاوه بر توضیحات تصویر نیز ارسال کنند. هر تیکت با توجه به بخش مورد نظر، توسط کارشناس مربوطه دریافت می شود و طبق فرآیند سازمانی تعریف شده، گردش کار صورت می گیرد و نتیجه نهایی برای مشتری ارسال می شود. همچنین این قابلیت وجود دارد که مشتریان از آیتم ها و موضوعات پیش فرض تعریف شده توسط شما درخواست خود را ثبت کنند که به شما کمک می کند از هر موضوع به تفکیک گزارش گیری داشته باشید.
بعد از ثبت تیکت توسط مشتری، کد پیگیری در اختیار آن ها قرار می گیرد که با استفاده از آن می تواند از وضیعت درخواست خود مطلع شوند. این قابلیت نیز وجود دارد که بعد از انجام هر مرحله توسط کارشناسان به طور اتوماتیک برای مشتری پیامی ارسال گردد.


نرم افزار CRM ایده آل - سامانه جامع خدمات مشتریان
مرکز تماس

نرم افزار CRM ایده آل با سیستم های تلفن ( VOIP ، سانترال ) شما لینک می شود که می توانید کلیه تماس های ورودی و خروجی را مدیریت کنید. هر کارشناس واحد مرکز تماس قبل از پاسخ به تماس ها، قابلیت این را دارد که خلاصه ای از اطلاعات مشتریان مثل نام مشتری، وضعیت مشتری، آخرین کارشناس مذاکره کننده و ... را ببینند تا دیدی نسبت به مشتری داشته باشند. همچنین تمامی تماس ها در پرونده مشتری ضبط می شود که شما می توانید از عملکرد کارشناسان، مدت تماس، تماس های از دست رفته و ... گزارش گیری داشته باشید.


نرم افزار CRM ایده آل - سامانه جامع خدمات مشتریان
ارتباطات هوشمند

یکی از ابزار های کاربردی و موثر برای ارتباط با مشتریان، ابزار های ارتباط هوشمند همچون پیامک، ایمیل و شبکه های اجتماعی می باشد. در سامانه CRM ایده آل کارشناسان می تواند فقط با یک کلیک پیام هایی به شکل های گوناکون برای مشتریان ارسال کنند. مشتریان نیز از طریق این راه های ارتباطی با سازمان شما در تعامل هستند و می تواند نظر و درخواست های خود را برای شما ارسال نمایند که کلیه پیام های ارسالی و دریافتی نیز قابلیت گزارش گیری دارد. شما می توانید با ایجاد کمپین های مختلف در راستای رضایت مندی مشتری، نظر سنجی و اطلاع رسانی های مورد نظر را برای مشتریان به صورت گروهی و هدفمند ارسال نمایید.


نظرسنجی

در CRM ایده آل شما می توانید فرم های نظر سنجی مورد نظر خود را با شکل های متنوع و به صورت داینامیک طراحی کنید و در هر مرحله از فرآیند سازمان برای مشتری ارسال کنید تا با گزارش گیری و تجزیه و تحلیل داده ها عملکرد هر بخش را بسنجید.
نظر سنجی های طراحی شده توسط شما از طریق SMS و ایمیل به صورت تکی و گروهی و به صورت هدفمند برای مشتریان ارسال می شود. همچنین شما می توانید لینک نظر سنجی را از طریق شبکه های اجتماعی برای مشتریان خود ارسال نمایید.


نرم افزار CRM ایده آل - سامانه جامع خدمات مشتریان
فرم‌ساز

قابلیت جذاب فرم ساز این امکان را به شما می دهد که فرم های مد نظر خود را به صورت داینامیک طراحی کنید و با ایجاد چرخه و فرآیند برای هر فرم گردش ایجاد کنید تا به صورت اتوماتیک بخش های مختلف سازمان در جریان کار قرار گیرند. گزارش گیری متنوع از فرم ها باعث سهولت در روند تصمیم های مدیریتی می شود.
از جمله فرم های کاربردی که توسط شما در سیستم ایجاد می شود، فرم ثبت و پیگیری شکایات می باشد که با قرار دادن آن در باشگاه و ثبت شکایت مشتری، کارشناس مربوطه آن را دریافت کرده و با توجه به چرخه تعریف شده توسط شما، پیگیری در بخش های مختلف صورت می گیرد و درنهایت نتیجه به مشتری اطلاع رسانی می شود.


نرم افزار CRM ایده آل - سامانه جامع خدمات مشتریان

     هر زمان که بخواهید می توانید با نسخه دموی نرم افزار CRM ابری ایده آل کار کنید تا به شکل ملموس تر با سیستم آشنا شوید و از ماژول ها و قابلیت های این نسخه نرم افزار crm رایگان استفاده کنید. نسخه دموی رایگان crm ابری که ما در اختیار شما قرار می دهیم بدون محدودیت و شامل کلیه ماژول های سیستم crm می باشد و شما می توانید به مدت دو هفته با این نسخه دمو کار کنید. همچنین می توانید درخواست یک جلسه دموی حضوری داشته باشید تا در محل کسب و کار شما با هم نرم افزار crm ایده آل را بررسی کنیم و متناسب با کسب و کار خودتان و درخواست هایی که دارید نرم افزار crm پرزنت و توضیح داده شود و پس از مقایسه نرم افزار های crm بهترین نرم افزار crm را انتخاب نمایید.

درخواست کد اشتراک