باشگاه مشتریان
نرم افزار CRM ایده آل - درخواست دمو نرم افزار CRM ایده آل

مقالات | عمومی

 • صفحه اصلی
 • مقالات | عمومی | بازاریابی داده محور چیست؟ | موارد کلیدی در تعریف بازاریابی داده محور

بازاریابی داده محور چیست؟ | موارد کلیدی در تعریف بازاریابی داده محور

بازاریابی داده محور به معنای تجزیه و تحلیل داده های مرتبط با مشتریان یک شرکت برای ساختن استراتژی های بازاریابی است. تجزیه و تحلیل داده ها موجب می شود به یک دید درست نسبت به رفتار و ترجیحات مشتریان دست پیدا کرد.

نرم افزار CRM ایده آل - quote

تعریف بازاریابی داده محور

بازاریابی داده محور به معنای تجزیه و تحلیل داده های مرتبط با مشتریان یک شرکت برای ساختن استراتژی های بازاریابی است. تجزیه و تحلیل داده ها موجب می شود به یک دید درست نسبت به رفتار و ترجیحات مشتریان دست پیدا کرد. بنابراین تاثیر مثبتی روی موفقیت کمپین های بازاریابی می گذارد. بازاریابی داده محور امکان بهینه سازی تعاملات برند را با مشتریان خود فراهم می کند. این کار بر اساس داده های جمع آوری شده از مشتریان صورت می گیرد. با استفاده از این داده ها، تیم های بازاریابی نیازها، خواسته ها و رفتار احتمالی مشتریان را پیش بینی می کنند.

بازاریابی داده محور مزایای زیادی نسبت به روش های سنتی بازاریابی دارد. علاوه بر بهبود ارتباطات و تعاملات، می توان به مزایایی مانند شخصی سازی تجربه مشتری، هدف قرار گرفتن بخش های تعریف شده مارکتینگ و کسب مشتریان جدید اشاره کرد. تیم های بازاریابی از طریق وب سایت ها و شبکه های اجتماعی حجم زیادی از داده ها را جمع آوری می کنند و با آنالیز آن ها نتایج مهمی را به دست می آورند. برای مثال، متوجه می شوند کدام کانال ها بیشترین بازده بازگشت سرمایه را ارائه می کنند. همچنین روش هایی را که موجب تعامل بیشتر با مشتریان شده اند، شناسایی می کنند.

بازاریابی ویروسی چیست؟ | مفهوم بازاریابی ویروسی

بازاریابی داده محور

موارد کلیدی در تعریف بازاریابی داده محور

 • جمع آوری داده های مشتریان از منابع قابل اعتماد
 • استفاده از نتایج آنالیز داده ها در طراحی کمپین های بازاریابی
 • پیدا کردن بهترین کانال ها و پلتفرم ها برای تبلیغات
 • ایجاد روش های سفارشی برای تعامل با مشتریان

بازاریابی عصبی چیست و چه کاربردی دارد؟ | کاربردها، مزایا و معایب

فواید بازاریابی داده محور

بازاریابی داده محور به کسب و کارها کمک می کند مخاطب هدف خود را بهتر بشناسند. تیم های بازاریابی از اطلاعات مشتریان برای پیش بینی رفتار بعدی آن ها استفاده می کنند. بنابراین می توان کمپین هایی را طراحی کرد که نتایج خوبی را به همراه دارند. برای ایجاد یک پایگاه داده مشتریان، می توان از نرم افزارهای CRM استفاده کرد.

بازاریابی داده محور همچنین نقش مهمی در ایجاد تعاملات بهتر با مشتریان بالقوه دارد. حتی می توان در مقیاس بزرگ نیز ارتباطات سفارشی را با مشتریان بالقوه برقرار کرد. این کار با تجزیه و تحلیل درست داده هایی که از رسانه ها و کانال های مختلف جمع آوری می شود، امکان پذیر است. داده های مشتریان می توانند ترجیحات مخاطبان هدف را مشخص کنند. همچنین می توانند بهترین کانال هایی را که یک برند برای جذب مخاطب به آن ها نیاز دارد، نشان دهند.

شخصی سازی تعاملات با مخاطبان هدف موجب می شود آن ها بیشتر به پیشنهادات و پیام های تبلیغاتی توجه کنند. داده های مشتریان در شناسایی عوامل محرک و خواسته ها موثر هستند و برای شخصی سازی تعاملات می توان از آن ها استفاده کرد. بررسی ها نشان می دهد شرکت هایی که از بازاریابی داده محور استفاده می کنند، در جذب مشتری بیشتر موفق هستند. علاوه بر جذب مشتریان جدید، این نوع بازاریابی در افزایش رضایت و وفاداری مشتریان تاثیرگذار است.

بازاریابی دهان به دهان چیست؟

فواید استفاده از بازاریابی داده محور

 • ایجاد تعاملات شخصی با مشتریان و مخاطبان هدف
 • افزایش جذب مشتریان جدید
 • بهبود رضایت و وفاداری مشتریان
 • شناسایی بهترین کانال ها برای اجرای کمپین ها

ابزار تجزیه و تحلیل

اصول بازاریابی داده محور

با استفاده از روش های صحیح و اصولی می توان از قدرت داده ها برای ارائه خدمات به مشتریان و مخاطبان استفاده کرد. یکی از این اصول، دانستن علت جمع آوری اطلاعات است. به عبارت دیگر، شرکت ها باید بدانند به دنبال چه پاسخ هایی هستند و قرار است از نتایج تجزیه و تحلیل به چه صورت استفاده کنند. همچنین باید مشخص شود که نتایج چگونه به دست می آیند. این کار با سازماندهی داده ها و اعمال لایه های منطق تجاری امکان پذیر است.

یکی دیگر از اصول، توجیه کردن مشکلات کیفی و شکاف هایی است که در فرایند تجزیه و تحلیل داده ها مشخص می شوند. برای مثال، شرکت ها می توانند الزامات سخت تری را برای ورود داده های جدید تعیین کنند. همچنین می توانند از منابع قابل اطمینان تری برای جمع آوری آن ها استفاده کنند. انتخاب ابزار تحلیلی مناسب نیز اهمیت زیادی دارد. برای مثال، برای مقایسه بهتر یک معیار می توان از نمودارهای میله ای استفاده کرد. در حالی که نمودارهای نقطه ای و پراکنده برای اندازه گیری چندین معیار مناسب هستند.

بازاریابی داده محور با استفاده از یک داشبورد واحد برای تجزیه و تحلیل داده ها، با دقت و سرعت بیشتری نتایج مورد نظر را نشان می دهد. این داشبورد باید از نظر استفاده از رنگ، انتخاب کلمات مناسب و اندازه آپشن ها مورد بررسی قرار بگیرد. طراحی شلوغ و پیچیده ممکن است استفاده از داشبورد و ابزارهای تحلیلی را با مشکل مواجه کند.

اندازه گیری یکی از عناصر کلیدی برای درک رفتار مشتریان محسوب می شود. برای اینکه بدانید چگونه باید اندازه گیری را انجام دهید، تمرکز روی مواردی مانند تعاملات مشتریان و کارایی حائز اهمیت است. برای کسب نتایج سودمند، داده ها باید تا حد امکان تازه باشند. بنابراین باید لیست داده ها به طور منظم آپدیت شود. انجام این کار به صورت دستی دشوار و وقت گیر است. بنابراین باید از داشبورد بازاریابی و پلتفرم های تجزیه و تحلیل استفاده کنید که داده های کانال های مختلف را در یک مکان جمع آوری و هماهنگ سازی می کنند.

بازاریابی چریکی | کاربردها، مزایا و معایب

تجزیه و تحلیل داده ها

امکانات نرم افزار CRM ایده آل برای بازاریابی داده محور

نرم افزار CRM ایده آل دارای ابزار و آپشن های مورد نیاز برای رصد رفتار مشتریان و همچنین جمع آوری داده ها است. با استفاده از این نرم افزار، کسب و کارها می توانند اطلاعات مورد نیاز را در زمینه های مختلف جمع آوری کنند. برای مثال، می توان به عبارات جستجو، ترجیحات مشتریان، امکانات و تجهیزات در دسترس آن ها و نحوه تعاملات اشاره کرد.

نرم افزار CRM ایده آل ابزار و نمودارهای مورد نیاز را برای اندازه گیری معیارهای مختلف در اختیار کسب و کارها قرار می دهد. همچنین دارای امکانات پیشرفته ای برای تیم های بازاریابی و دیگر تیم های تجاری شرکت است. با استفاده از این نرم افزار، می توان بسیاری از فرایندهای وقت گیر را به صورت خودکار انجام داد. همچنین تعاملات با مشتریان را به صورت هوشمندانه مدیریت کرد.

گروه خبری: عمومی

0 نظر

 • برای این خبر نظری ثبت نشده است.

نظر

     هر زمان که بخواهید می توانید با نسخه دموی نرم افزار CRM ابری ایده آل کار کنید تا به شکل ملموس تر با سیستم آشنا شوید و از ماژول ها و قابلیت های این نسخه نرم افزار crm رایگان استفاده کنید. نسخه دموی رایگان crm ابری که ما در اختیار شما قرار می دهیم بدون محدودیت و شامل کلیه ماژول های سیستم crm می باشد و شما می توانید به مدت دو هفته با این نسخه دمو کار کنید. همچنین می توانید درخواست یک جلسه دموی حضوری داشته باشید تا در محل کسب و کار شما با هم نرم افزار crm ایده آل را بررسی کنیم و متناسب با کسب و کار خودتان و درخواست هایی که دارید نرم افزار crm پرزنت و توضیح داده شود و پس از مقایسه نرم افزار های crm بهترین نرم افزار crm را انتخاب نمایید.

درخواست کد اشتراک