باشگاه مشتریان
نرم افزار CRM ایده آل - درخواست دمو نرم افزار CRM ایده آل

مقالات | عمومی

 • صفحه اصلی
 • مقالات | عمومی | بازاریابی ویروسی چیست؟ | مفهوم بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی چیست؟ | مفهوم بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی شامل استراتژی هایی است که پیام های خاصی را در مورد یک محصول یا سرویس از طریق افراد مختلف منتقل می کنند. استراتژی های بازاریابی ویروسی روی اهدافی مانند پخش تبلیغات به صورت گسترده در میان مخاطبان تمرکز دارند.

نرم افزار CRM ایده آل - quote

مفهوم بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی شامل استراتژی هایی است که پیام های خاصی را در مورد یک محصول یا سرویس از طریق افراد مختلف منتقل می کنند. استراتژی های بازاریابی ویروسی روی اهدافی مانند پخش تبلیغات به صورت گسترده در میان مخاطبان تمرکز دارند. به طور سنتی از تبلیغات دهان به دهان در این نوع بازاریابی استفاده می شود. با گسترش اینترنت و شبکه های اجتماعی، این شبکه ها یک اکوسیستم کامل را برای اجرای استراتژی های بازاریابی ویروسی فراهم کرده اند. می توان گفت امکانات شبکه های اجتماعی موجب شده است بازاریابی ویروسی کارایی و تاثیر بیشتری پیدا کند. به طوری که پیام های تبلیغاتی به تعداد زیادی از مخاطبان ارسال می شوند.

بازاریابی ویروسی با استفاده از دسترسی گسترده، سرعت سریع و استفاده آسان شبکه های اجتماعی، موجب می شود پیام های تجاری میان مخاطبان زیادی به اشتراک گذاشته شوند. برای مثال، می توان به پلتفرم های اشتراک گذاری ویدیو اشاره کرد. جایی که ممکن است یک ویدیو در مدت زمان کوتاهی بازدید فوق العاده ای کسب کند و به عبارتی ویرال یا ویروسی شود.

کمپین های ویروسیِ موفق می توانند موجب تقویت یک برند یا کسب و کار شوند. اما از آنجا که افراد با میل خود پیام های تجاری را منتقل می کنند، ممکن است در فرایند انتقال، پیام مورد نظر تحریف شود یا منظور آن به اشتباه انتقال پیدا کند.

بازاریابی دهان به دهان چیست؟

بازاریابی ویروسی

عناصر کلیدی بازاریابی ویروسی

 • تاکتیک های فروشی که اطلاعات ارگانیک در مورد محصولات را با نرخ افزایشی منتشر می کنند
 • کمپین های بازاریابی ویروسی برای استفاده در شبکه های اجتماعی مناسب هستند
 • استفاده از روش های آسان و مقرون به صرفه برای انتشار پیام تجاری
 • امکان تحریف پیام ها به وسیله مخاطبان
 • شیوه استفاده از کمپین های ویروسی

تیم های بازاریابی باید از محتوای جذاب و هدفمند برای اشتراک گذاری در پایگاه مخاطبان یک کسب و کار استفاده کنند. اگر اخبار و پیام ها به درستی طراحی شوند و از جذابیت کافی برخوردار باشند، کاربران شروع به اشتراک گذاری آن ها می کنند. بدین ترتیب، امکان ویرال شدن افزایش پیدا می کند. بعضی از پیام های تبلیغاتی به طور مستقیم به برند مورد نظر اشاره می کنند. در حالی که پیام های ارگانیک غیر مستقیم هستند و به صورتی طراحی می شوند که مخاطبان با میل خود آن ها را اشتراک گذاری می کنند.

یک کمپین بازاریابی ویروسی در صورتی موفق می شود که در هیچ مرحله ای از آن، مخاطبان احساس فریب خوردن نکنند. بهترین روش این است که پیام ها به صورت ارگانیک به وسیله کاربران به انتشار برسند. بیشتر نمونه های بازاریابی ویروسی دارای مشخصه هایی مانند پیام، پیام رسان و محیطی که پیام ویرال می شود هستند. برای اجرای کمپین ها می توان از ابزار مختلفی استفاده کرد. برای مثال، پیام های متنی، ویدیو، ایمیل و محصولات رایگان. می توان گفت هدف، جذب نظر مخاطبان و کاربران است تا یک دلیل ارزشمند برای اشتراک گذاری پیام ها داشته باشند.

بازاریابی ویروسی از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی نتایج بهتری نسبت به روش های سنتی دارد. همچنین هزینه کمتری دارد و برای کسب و کارهای کوچک و نوپا مفید است. البته اندازه گیری میزان موفقیت در این نوع بازاریابی چندان آسان نیست. همچنین امکان تغییر کردن پیام ها و تعبیر اشتباه آن ها وجود دارد.

بازاریابی چریکی | کاربردها، مزایا و معایب

تولید پیام های جذاب

مزایای استفاده از بازاریابی ویروسی

هزینه کم: در کمپین های بازاریابی ویروسی، کسب و کارها در بیشتر مراحل هیچ دخالتی ندارند. در واقع این کاربران و مخاطبان هستند که کار توزیع و اشتراک گذاری پیام های تبلیغاتی را انجام می دهند. فقط ممکن است هزینه هایی مانند تبلیغات در پیج ها و اکانت های پربازدید وجود داشته باشد. برای مثال، انتشار پیام از طریق تبلیغ آن به وسیله اینفلوئنسرها.

محیط گسترده: یک کمپین بازاریابی ویروسی می تواند از طریق اینترنت در سطح بین المللی پخش شود. بنابراین حتی کسب و کارهای کوچک می توانند در معرض دید گسترده قرار بگیرند. بدین ترتیب، مخاطبان زیادی با برند تبلیغ کننده آشنا می شوند و آگاهی نسبت به برند افزایش پیدا می کند.

رشد در مدت کوتاه: بازاریابی ویروسی یکی از معدود روش هایی است که می تواند رشد قابل توجهی را در مدت کوتاه برای یک برند یا کسب و کار فراهم کند. با صرف هزینه کم، این امکان وجود دارد که یک رشد انفجاری حاصل شود. به جز رشد انفجاری، امکان دستیابی به یک رشد مداوم نیز برای کسب و کارها وجود دارد.

دیده شدن به وسیله رسانه های جریان اصلی: کمپین های بازاریابی ویروسی در صورت موفق شدن، مورد توجه رسانه های اصلی قرار می گیرند. این رسانه ها نقش مهمی در گسترش پیام ها دارند و معمولا برای این کار هزینه ای دریافت نمی کنند.

بازاریابی عصبی چیست و چه کاربردی دارد؟ | کاربردها، مزایا و معایب

مزایای بازاریابی ویروسی

 • نیاز به بودجه بالایی ندارد
 • در بیشتر مراحل کمپین، کسب و کار دخالتی ندارد
 • امکان رشد قابل توجه در مدت کوتاه
 • امکان دیده شدن در سطح گسترده

معایب بازاریابی ویروسی

 • تغییر مفهوم پیام ها که ممکن است به اعتبار برند ضربه بزند
 • اندازه گیری میزان موفقیت کمپین ها دشوار است

ویرال شدن

بازاریابی ویروسی برای تولید سرنخ

کمپین های ویروسی این پتانسیل را دارند که افراد زیادی را جذب یک برند یا کسب و کار کنند. با افزایش نرخ انتشار پیام ها، شانس تولید سرنخ های جدید افزایش پیدا می کند. ممکن است افزایش مشتریان بلافاصله اتفاق نیفتد. اما این احتمال وجود دارد که در آینده افراد بیشتری از محصولات و خدمات آن برند استفاده کنند.

احساسات یکی از عناصر کلیدی در بازاریابی ویروسی محسوب می شود. خلاقیت در طراحی محتوا و جذب کاربران چیزی است که شانس ویرال شدن را افزایش می دهد. یک کمپین باید به صورتی طراحی شود که طیف گسترده ای از افراد با آن ارتباط برقرار کنند. همچنین اشتراک گذاری آن آسان باشد.

بازاریابی خدمات چیست؟ | ویژگی ها و انواع آن

تاثیر نرم افزار CRM بر بازاریابی

نرم افزار CRM ایده آل یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری محسوب می شود که ماژول ها و ابزار پیشرفته در اختیار تیم های بازاریابی قرار می دهد. بنابراین تیم های بازاریابی می توانند ارتباطات خود را با حجم زیادی از مشتریان به شیوه استراتژیک مدیریت کنند. همچنین امکان طراحی و اجرای کمپین های خلاقانه وجود دارد. به جز بازاریابی، نرم افزار CRM امکانات زیاد دیگری را برای شرکت ها فراهم می کند.

گروه خبری: عمومی

0 نظر

 • برای این خبر نظری ثبت نشده است.

نظر

     هر زمان که بخواهید می توانید با نسخه دموی نرم افزار CRM ابری ایده آل کار کنید تا به شکل ملموس تر با سیستم آشنا شوید و از ماژول ها و قابلیت های این نسخه نرم افزار crm رایگان استفاده کنید. نسخه دموی رایگان crm ابری که ما در اختیار شما قرار می دهیم بدون محدودیت و شامل کلیه ماژول های سیستم crm می باشد و شما می توانید به مدت دو هفته با این نسخه دمو کار کنید. همچنین می توانید درخواست یک جلسه دموی حضوری داشته باشید تا در محل کسب و کار شما با هم نرم افزار crm ایده آل را بررسی کنیم و متناسب با کسب و کار خودتان و درخواست هایی که دارید نرم افزار crm پرزنت و توضیح داده شود و پس از مقایسه نرم افزار های crm بهترین نرم افزار crm را انتخاب نمایید.

درخواست کد اشتراک