باشگاه مشتریان
نرم افزار CRM ایده آل - درخواست دمو نرم افزار CRM ایده آل

مقالات | عمومی

 • صفحه اصلی
 • مقالات | عمومی | بازاریابی عصبی چیست و چه کاربردی دارد؟ | کاربردها، مزایا و معایب

بازاریابی عصبی چیست و چه کاربردی دارد؟ | کاربردها، مزایا و معایب

بازاریابی عصبی در واقع به مطالعه واکنش مغز افراد در مواجهه با تبلیغات و پیام های تجاری می پردازد. این کار با استفاده از مشاهده علمی فعالیت امواج مغز، ردیابی چشم و پاسخ پوست انجام می شود.

نرم افزار CRM ایده آل - quote

معرفی بازاریابی عصبی

بازاریابی عصبی در واقع به مطالعه واکنش مغز افراد در مواجهه با تبلیغات و پیام های تجاری می پردازد. این کار با استفاده از مشاهده علمی فعالیت امواج مغز، ردیابی چشم و پاسخ پوست انجام می شود. تکنیک های بازاریابی عصبی نقش مهمی در پیش بینی رفتار مخاطبان هدف و مصرف کنندگان دارند. حتی از این تکنیک ها برای ایجاد تغییر در رفتار مصرف کنندگان استفاده می شود.

بازاریابی عصبی، سیگنال های عصبی و فیزیولوژیکی را به منظور دستیابی به یک دیدگاه کلی در مورد ترجیحات و فرایندهای تصمیم گیری مشتریان بررسی می کند. بدین ترتیب، می توان نحوه عملکرد یک محصول یا سرویس خاص را در بازار پیش بینی کرد. همچنین می توان قبل از اجرای کمپین های تبلیغاتی، بازدهی آن ها را با توجه به مخاطبان هدف مورد بررسی قرار داد.

محققان از تصویربرداری مغزی برای مانیتورینگ مدارهای عصبی در طول فرایند خرید استفاده کردند. آن ها دریافتند که امکان پیش بینی اینکه مشتری یک محصول خاص را می خرد یا نه وجود دارد. برای مثال، می توان به برچسب های هشدار دهنده روی بسته های سیگار اشاره کرد. نتایج یک تحقیق نشان می دهند که این برچسب ها، فعالیت عصبی را در ناحیه ای از مغز که به میل و علاقه مرتبط است، تحریک می کنند.

بازاریابی خدمات چیست؟ | ویژگی ها و انواع آن

بازاریابی عصبی

موارد کلیدی در بازاریابی عصبی

 • بررسی رفتار و فعالیت امواج مغز مشتریان و مخاطبان هدف
 • پیش بینی نحوه عملکرد و فروش یک محصول یا سرویس خاص
 • استفاده از تکنیک های بازاریابی در کنار روانشناسی برای متقاعد کردن مشتریان

مارکتینگ

روش های استفاده از بازاریابی عصبی

بازاریابی عصبی که با نام neuromarketing شناخته می شود، کاربردهای زیادی دارد. انعطاف پذیری این نوع بازاریابی موجب می شود بتوان از تاکتیک های آن در فعالیت های مختلف تجاری استفاده کرد. برای مثال، می توان به مرحله تست طراحی محصول اشاره کرد. تست و اعتبارسنجیِ طراحی محصولات، به تیم محصول کمک می کند نسبت به طراحی اطمینان پیدا کنند. یکی از روش های تست، استفاده از کاربران و مصرف کنندگان واقعی قبل از عرضه محصول به بازار است. اینجا تاکتیک های بازاریابی عصبی می توانند در بررسی واکنش کاربران نسبت به محصول مورد استفاده قرار بگیرند.

برای امتحان رابط کاربری وب سایت های تجاری نیز می توان از بازاریابی عصبی استفاده کرد. رابط کاربری یا UX در صورتی که با دقت طراحی شود، نقش مهمی در جذب مخاطبان و دیجیتال مارکتینگ ایفا می کند. با استفاده از تاکتیک های neuromarketing می توان واکنش کاربران را نسبت به وب سایت تجاری بررسی کرد و متوجه شد آیا رابط کاربری درست طراحی شده است یا نیاز به اعمال تغییرات دارد.

شرکت ها و تیم های بازاریابی از بازاریابی عصبی به روش های مختلفی استفاده می کنند. یک شرکت ممکن است تاثیر طراحی و اسم تجاری محصولات خود را با این روش ها مورد بررسی قرار دهد. یک شرکت دیگر برای بهینه سازی تبلیغات خود در پلتفرم های آنلاین، از تاکتیک های بازاریابی عصبی استفاده می کند. همانطور که اشاره شد، این تاکتیک ها انعطاف پذیری بالایی از خود نشان می دهند.

بازاریابی مویرگی چیست؟ | معرفی کانال های بازاریابی مویرگی

کاربردهای بازاریابی عصبی

 • تست طراحی محصول
 • تست AB برای مقایسه نسخه های مختلف یک دارایی بازاریابی
 • بررسی کارایی و بهینه سازی تبلیغات
 • برندسازی مجدد برای رشد و گسترش کسب و کار

مزایای استفاده از تاکتیک های neuromarketing

بازاریابی عصبی نسبت به بازاریابی سنتی نگاه دقیق تری به رفتار مشتریان و مخاطبان هدف و نحوه تعامل آن ها با محصولات و خدمات دارد. تاکتیک هایی مانند نظرسنجی و استفاده از گروه های آزمایشی موجب می شوند یک برند بتواند رفتار و تمایلات مصرف کنندگان را در سطوح پیشرفته تری ارزیابی کند. استراتژی های بازاریابی عصبی از داده هایی استفاده می کنند تا ترجیحات و تمایلات مصرف کنندگان را نشان دهند. سپس از نتایج برای حدس زدن واکنش آن ها استفاده می کنند. بنابراین می توان محصولی را طراحی کرد و به بازار فرستاد که احتمال فروش آن بیشتر است.

بازخوردهای واقعی و صادقانه یکی دیگر از مزایای مهم محسوب می شوند. شیوه های جمع آوری داده ها به صورتی طراحی می شوند که مشتریان نظرات واقعی خود را در مورد محصولات ابراز کنند. بنابراین داده های قابل اعتمادی جهت بررسی و استفاده در مراحل بعدی تولید می شود. این بازخوردهای واقعی و عینی را نمی توان با یک نظرسنجی سنتی جمع آوری کرد.

بازاریابی عصبی همچنین می تواند هزینه تحقیقات بازاریابی را به اندازه قابل توجهی کاهش دهد. در حالی که این کاهش قیمت به معنای سطح پایین تحقیقات نیست. همچنین می توان به استراتژی های کل نگر این نوع بازاریابی اشاره کرد که در کنار دیگر روش ها، برای یک تحقیقات گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

بازاریابی B2B برای رشد کسب و کار | بازاریابی b2b چیست؟

مزایای استفاده از بازاریابی عصبی

 • بررسی دقیق احساس و رفتار مشتریان نسبت به محصولات
 • جمع آوری داده های واقعی و بازخوردهای صادقانه
 • مقرون به صرفه بودن تاکتیک ها و استراتژی ها

ابزار مورد استفاده در بازاریابی عصبی

ابزارهای مورد استفاده

بازاریابی عصبی به صورت علمی از ابزارهایی برای ردیابی جریان خون و همچنین حرکت پلک ها استفاده می کند. بعضی از این ابزارها قیمت بسیار بالایی دارند و شاید فقط کمپانی های بزرگ بتوانند از آن ها استفاده کنند. بعضی دیگر مانند حسگرهای پوستی هزینه کمتری دارند، در حالی که دقت کمتری را نشان می دهند.

تاکتیک های بازاریابی عصبی به کسب و کارها کمک می کنند بدون نیاز به ابزار علمی داده های مورد نظر را جمع آوری کنند. در واقع نیاز نیست که یک شرکت حتما از ابزار علمی برای این نوع بازاریابی استفاده کند.

ویژگی‌های یک مدیر فروش موفق | وظایف مدیر فروش

بازاریابی به وسیله نرم افزار CRM ایده آل

نرم افزار CRM ایده آل یک نرم افزار پیشرفته مدیریت ارتباط با مشتری است که از زبان فارسی پشتیبانی می کند و پلن های متنوعی را ارائه می دهد. در این نرم افزار، ابزار و قابلیت های مفیدی برای اجرای کمپین های تبلیغاتی و به کار گیری استراتژی های بازاریابی وجود دارد. این نرم افزار داده های کاملی را در مورد مکالمات، تعاملات، درخواست ها و شماره های مشتریان در اختیار کسب و کارها قرار می دهد. بنابراین استفاده از چنین نرم افزاری می تواند موجب پیشرفت یک شرکت در تعاملات مشتری محور باشد. در این نرم افزار، تیم های بازاریابی، فروش و ارتباط با مشتریان می توانند به طرز موثری همکاری داشته باشند.

گروه خبری: عمومی

0 نظر

 • برای این خبر نظری ثبت نشده است.

نظر

     هر زمان که بخواهید می توانید با نسخه دموی نرم افزار CRM ابری ایده آل کار کنید تا به شکل ملموس تر با سیستم آشنا شوید و از ماژول ها و قابلیت های این نسخه نرم افزار crm رایگان استفاده کنید. نسخه دموی رایگان crm ابری که ما در اختیار شما قرار می دهیم بدون محدودیت و شامل کلیه ماژول های سیستم crm می باشد و شما می توانید به مدت دو هفته با این نسخه دمو کار کنید. همچنین می توانید درخواست یک جلسه دموی حضوری داشته باشید تا در محل کسب و کار شما با هم نرم افزار crm ایده آل را بررسی کنیم و متناسب با کسب و کار خودتان و درخواست هایی که دارید نرم افزار crm پرزنت و توضیح داده شود و پس از مقایسه نرم افزار های crm بهترین نرم افزار crm را انتخاب نمایید.

درخواست کد اشتراک