باشگاه مشتریان
نرم افزار CRM ایده آل - درخواست دمو نرم افزار CRM ایده آل

مقالات | عمومی

  • صفحه اصلی
  • مقالات | عمومی | بازاریابی B2B برای رشد کسب و کار | بازاریابی b2b چیست؟

بازاریابی B2B برای رشد کسب و کار | بازاریابی b2b چیست؟

بازاریابی b2b نوعی بازاریابی کسب و کار است که شامل اقدامات و فرایندهای مورد نیاز برای ارائه محصولات و خدمات به شرکت های دیگر می شود. بازاریابی b2b یا Business-to-Business به کسب و کارها کمک می کند محصولات خود را به دیگر شرکت ها بفروشند.

نرم افزار CRM ایده آل - quote

همه چیز در مورد بازاریابی Business-to-Business (B2B)

بازاریابی b2b نوعی بازاریابی کسب و کار است که شامل اقدامات و فرایندهای مورد نیاز برای ارائه محصولات و خدمات به شرکت های دیگر می شود. بازاریابی b2b یا Business-to-Business به کسب و کارها کمک می کند محصولات خود را به دیگر شرکت ها بفروشند. در واقع در این نوع فضای تجاری، تمرکز روی ارتباط با دیگر شرکت ها و بیزینس ها است. در بازاریابی b2c هم تمرکز روی ارائه خدمات به مصرف کنندگان فردی قرار دارد.

مخاطب هدف چیزی است که موجب تفاوت بازاریابی b2b با بازاریابی b2c می شود. بازاریابی b2b را می توان یک رشته خاص برای روابط میان دو شرکت در نظر گرفت. رویکرد این گونه بازاریابی به عواملی مانند اندازه شرکت و نوع صنعت بستگی دارد. برای مثال، استراتژی های بازاریابی b2b برای کسب و کارهای کوچک نسبت به شرکت های بزرگ متفاوت است. اگر بازاریابی برای یک محصول نرم افزاری باشد، کمیته بازاریابی از نمایندگان مختلفی در بخش های بازاریابی، فروش، امور مالی و فناوری اطلاعات تشکیل می شود.

بیشتر بخوانید: سازمان موفق، چگونه سازمانی است؟ ویژگی های سازمان موفق چیست؟

بازاریابی b2b

اجزای کلیدی بازاریابی B2B

فرآیند بازاریابی b2b را می توان به صورت قیف بازاریابی یا Marketing Funnel توصیف کرد. جایی که مواردی مانند ایجاد تقاضا و تولید لید یا سرنخ، موجب جذب مشتری و افزایش درآمد می شوند. ایجاد تقاضا از طریق کانال هایی مانند برندسازی و بازاریابی درون گرا موجب می شود مخاطبان بیشتری با خدمات و محصولات شرکت آشنا شوند. این آشنایی راه را برای علاقه و توجه مخاطبان باز می کند، هدفی که به وسیله تولید سرنخ به دست می آید. سپس بازاریابی b2b تلاش می کند این سرنخ یا لید را پرورش دهد. برای مثال، اطلاعات لازم را در اختیار کمیته خرید قرار می دهد تا قبل از تصمیم گیری برای خرید، مدتی را صرف ارزیابی داده ها کنند.

تولید لید را می توان یک تاکتیک ایجاد تقاضا نامید که هدف آن جذب مشتریانی است که بعضی اطلاعات خود را با یک کسب و کار به اشتراک می گذارند. در واقع تیم های بازاریابی و فروش برای پیدا کردن لیدهایی که بیشترین پتانسیل را برای تولید دارند، با یکدیگر همکاری می کنند. پرورش و مدیریت لیدها نیز دارای اهمیت زیادی در بازاریابی b2b هستند. در بازاریابی b2b مدیریت لیدها شامل تولید، پرورش و مسیریابی آن ها به سمت فروش است.

این مقاله برای شماست: فنون برخورد با مشتری | نحوه برخورد با انواع مشتری (عصبانی)

تولید و پرورش لید

نقش محتوا در بازاریابی B2B

خریداران و مخاطبان از طریق وب سایت و شبکه های اجتماعی یک کسب و کار با آن بیشتر آشنا می شوند. این تاکتیک شامل تولید مطالب تخصصی در مورد محصولات و خدمات کسب و کار مورد نظر است و در افزایش تقاضا تاثیر دارد. با استفاده از محتوا علاوه بر معرفی کسب و کار و کسب بازدید بیشتر، می توان لیدهای جدید را تولید کرد. از جمله کانال های اصلی مورد استفاده برای محتوا می توان به وب سایت ها، بلاگ ها، ویدیوها، شبکه های اجتماعی، ایمیل و تبلیغات دیجیتالی اشاره کرد.

در بازاریابی محتوا مواردی مانند سئو نقش مهمی را ایفا می کنند. سئو موجب افزایش بازدید وب سایت تجاری می شود. این کار با استفاده از ترفندهای مختلفی صورت می گیرد که ترافیک ورودی وب سایت را بهبود می بخشند. با استفاده از سئو، مطالب مربوط به کسب و کار در موتورهای جستجو رتبه بالاتری را به دست می آورند. بنابراین شرکت های دیگر سریعتر با خدمات کسب و کار آشنا می شوند. بهترین روش، استفاده ترکیبی از کانال ها برای بازاریابی محتوا است. امکانات مختلف کانال ها موجب می شوند بتوان تعامل بهتری با مشتریان داشت و رفتار آن ها را مورد بررسی قرار داد.

اصول بازاریابی تلفنی | ثبت روند بازاریابی در سی آر ام ایده آل چگونه است؟

ایمیل مارکتینگ

استراتژی های B2B Marketing

استراتژی های بازاریابی b2b به یک کسب و کار خاص اجازه می دهند مشتریان خود را پیدا کند. تعیین جایگاه برند یکی از این استراتژی ها محسوب می شود. با درک جایگاه برند خود، می توانید متوجه شوید که مشتریان چگونه به آن نگاه می کنند. همچنین می توان به شناسایی مخاطبان هدف اشاره کرد که در مورد بازاریابی b2b شناسایی شرکت ها و کسب و کارهایی است که به خدمات و محصولات شما نیاز دارند. این استراتژی در تولید سرنخ و آشنایی با شیوه تصمیم گیری مشتریان کاربرد دارد.

تجزیه و تحلیل رقابتی یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی b2b است. با در نظر گرفتن بازار، باید کسب و کارهای رقیب خود را شناسایی کنید و مورد بررسی قرار دهید. این استراتژی به یک شرکت کمک می کند نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدهای سر راه خود را بشناسد. این استراتژی شامل بررسی محتوای بازاریابی شرکت رقیب و همچنین تاکتیک ها و نتایج فروش آن می شود.

استفاده درست از کانال های بازاریابی محتوا می تواند یک استراتژی موثر در بازاریابی b2b باشد. بنابراین یک تیم بازاریابی وظیفه دارد بهترین کانال ها را برای تولید محتوا انتخاب کند. برای انتخاب کانال های مناسب، توجه به کانال هایی که شرکت های رقیب از آن ها استفاده می کنند حائز اهمیت است. همچنین کانال هایی که به وسیله رقبا استفاده نمی شوند. بازاریابی دیجیتال و بازاریابی ایمیل از جمله کانال های مهم برای کسب و کارها هستند. برای مثال، در ایمیل مارکتینگ تمرکز روی استفاده از موضوعات جذاب و ارسال ایمیل ها به افراد و مشتریان مناسب قرار دارد. همچنین ایمیل ها باید به صورت طراحی شوند که روی دستگاه های مختلف از جمله گوشی ها به خوبی باز و خوانده شوند.

بازاریابی B2B با استفاده از نرم افزار CRM

نرم افزارهای CRM مانند نرم افزار CRM ایده آل امکانات زیادی را برای مدیریت کسب و کار در اختیار برندها و شرکت ها قرار می دهند. برای مثال، در نرم افزار CRM ایده آل می توان کمپین های بازاریابی را به کار گرفت و از ابزارهای بازاریابی برای جذب مشتریان بیشتر استفاده کرد. در واقع تیم بازاریابی یک شرکت می تواند از استراتژی ها و ابزارهای بازاریابی به خوبی در نرم افزار crm-ideal استفاده کند. امکان ثبت و پیگیری لید یا سرنخ ها نیز در این نرم افزار وجود دارد.

بازاریابی b2b می تواند یک کسب و کار خاص را با شرکت ها و برندهای مختلف آشنا کند. با پیدا شدن لیدهای جدید، امکان جذب مشتریان جدید بیشتر می شود و این به معنای رشد و گسترش کسب و کار است.

ما در این مسیر کنار شما هستیم. سی آر ام ایده آل کاربر پسندترین نرم افزار CRM در ایران
 

گروه خبری: عمومی

0 نظر

  • برای این خبر نظری ثبت نشده است.

نظر

     هر زمان که بخواهید می توانید با نسخه دموی نرم افزار CRM ابری ایده آل کار کنید تا به شکل ملموس تر با سیستم آشنا شوید و از ماژول ها و قابلیت های این نسخه نرم افزار crm رایگان استفاده کنید. نسخه دموی رایگان crm ابری که ما در اختیار شما قرار می دهیم بدون محدودیت و شامل کلیه ماژول های سیستم crm می باشد و شما می توانید به مدت دو هفته با این نسخه دمو کار کنید. همچنین می توانید درخواست یک جلسه دموی حضوری داشته باشید تا در محل کسب و کار شما با هم نرم افزار crm ایده آل را بررسی کنیم و متناسب با کسب و کار خودتان و درخواست هایی که دارید نرم افزار crm پرزنت و توضیح داده شود و پس از مقایسه نرم افزار های crm بهترین نرم افزار crm را انتخاب نمایید.

درخواست کد اشتراک