باشگاه مشتریان
نرم افزار CRM ایده آل - درخواست دمو نرم افزار CRM ایده آل

مقالات | عمومی

 • صفحه اصلی
 • مقالات | عمومی | روش های فروش کالا با متد جدید | تکنیک های فروش مستقیم | روانشناسی جذب مشتری

روش های فروش کالا با متد جدید | تکنیک های فروش مستقیم | روانشناسی جذب مشتری

فروش آخرین قسمت از کار نیست! در واقع قسمت پر سودی از مرحله فروش است. شما به فروش باید به چشم یک هنر نگاه کنید و فروشنده یک هنرمند می باشد که با زیرکی و مهارت کالای خود را به فروش می رساند.

نرم افزار CRM ایده آل - quote

روش های فروش کالا و تکنیک های فروش

فروش آخرین قسمت از کار نیست! در واقع قسمت پر سودی از مرحله فروش است. شما به فروش باید به چشم یک هنر نگاه کنید و فروشنده یک هنرمند می باشد که با زیرکی و مهارت کالای خود را به فروش می رساند. فروشنده کسی است که هم به رفع نیاز خریدار می پردازد هم با توانایی بالا محصول خود را به فروش می رساند و به سود دهی می رسد. پس فروشندگی یک مهارت است. فروشنده ها باید با شیوه ها و روش های فروش کالا آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند در این بازار پر از رقابت و سخت موفق شوند و سود دهی عالی داشته باشند، هدف همه افراد فروش بهتر و سود دهی بالا است. نرم افزار crm در مسیر فروش موفق میتواند روند بازاریابی و فروش شما را مدیریت کرده و با قابلیت گزارش گیری فوق العاده

هر چقدر روش های فروش کالا بیشتر باشد می توان به آینده آن مجموعه خوش بین تر بود، با برنامه ریزی و استفاده از افراد مناسب و همچنین تنوع در روش های فروش کالا می توان پیشرفت بیشتر و بهتری داشت.

انواع روش های فروش کالا

انواع روش های فروش کالا

فروش مستقیم

در این روش محصول به صورت مستقیم به فروش می رسد، تکنیک های فروش مستقیم متنوع است، در این نوع فروش مکان و محل ارائه محصول با بقیه روش ها فرق دارد ، در اصل فروش یه صورت مستقیم به صورت بازاریابی و فروش در درب منزل و محل کار و ... می باشد و دیگر واسطه ای وجود ندارد و کالا بدون هیچ واسطه ای به مصرف کننده می رسد.

در این روش فروش کالا قیمت تمام شده کمتر از سایر روش های فروش کالا می باشد زیرا دیگر هیچ واسطه ای نیست و این راه سبب می شود که تولید کنندگان بیشتر بر روی کیفیت محصول خود تمرکز کنند.

فروشنده به طور مستقیم با خریدار در ارتباط است، فروشنده یک‌ مکان ثابتی ندارد و در هر جایی مثل منزل و محل کار و ... اقدام به فروش می کند، این نوع فروش یکی از روش های فروش کالا است.

فروش در وب سایت ها و شبکه های مجازی

یکی دیگر از روش های فروش کالا، فروش در وب سایت ها و شبکه های مجازی می باشد، در این روش فروش شما بدون داشتن محلی برای ارائه محصولات انجام می شود. فقط محدود به شهر و منطقه تان نمیشود بلکه شما می توانید محصولاتتان را در کل کشور و یا حتی کل دنیا نشان دهید و به فروش برسانید.

شما می توانید با یک مشاور خبره در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید راه و روش درست را در پیش بگیرید. همچنین با استفاده از تکنولوژی می توانید قدم بزرگی در فروشتان بردارید و میزان آن را افزایش دهید، فروش در شبکه های مجازی و وب سایت ها این امکان را به افراد می دهد تا همه محصولاتشان را یا مشخصات کامل را به معرض نمایش بگذارند و با این کار شانس فروش خود را بیشتر کنند این راه یکی از روش های فروش کالا عالی برای فروشندگان می باشد.

استفاده از پیج های اینستاگرام یکی از روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر است که باید از آن بیشترین بهره را برد.

فروشندگان با تجربه و کاربلد با روانشناسی جذب مشتری آشنایی کامل دارند و با صحبت کردن با مشتریان و آنالیز آنان می توانند فروش بهتر و مفید تری داشته باشند.

فروش در وب سایت ها و شبکه های مجازی

فروش شخصی یکی از روش های فروش کالا

در این نوع فروش که خیلی ساده و ابتدایی است. فروشندگان با اشرافی که بر روی جنس و کیفیت و ویژگی های محصولشان دارند می توانند کالا را به فروش برسانند آنها با ایجاد یک نیاز مشتریان را به خرید کالا ترغیب می کنند.

تفاوتی نمی کند کدام روش فروش را افراد بر میگزینند باید آنها این را در نظر داشته باشند که در کنار فروش سنتی خود از این روش های فروش کالا هم بهره ببرند و در این کارزار رقابتی عقب نیفتند.

فروش از طریق اینترنت

فروش از طریق اینترنت یکی از روش های پر قدرت در زمینه فروش است که در این روش می توانید از موهبتی به نام اینترنت بهره ببرید. در این روش وجود هزینه های جانبی مثل هزینه مکان، هزینه نیروی انسانی و... نیست و تا مقدار زیادی از هزینه های اضافی کسر می شود و همین امر سبب کمک به فروشندگان علی الخصوص فروشندگان نوپا می کند تا از هزینه های آن ها جلوگیری گردد.
البته بازار هدف در این نوع فروش بیشتر شده و شانس فروش نیز افزایش قابل توجهی می کند.

شما برای آگاهی از روند بازاریابی و فروش نیاز به نرم افزار جامع دارید: آشنایی با ویژگی های نرم افزار سی آر ام ایده آل

روش های فروش کالا و تکنیک های فروش کالا

فروش از طریق توزیع کنندگان

یکی دیگر از روش های فروش کالا فروش از طریق توزیع کنندگان است. اگر‌ می خواهید کالای خود را در سطح وسیع تری عرضه کنید ولی قدرت آن را ندارید و یا وقت انجام این کار را ندارید می توانید این نوع فروش را در نظر بگیرید این امکان را به فروشندگان می دهد تا فروش خود و محصولات خود را در سطح بزرگ و یا حتی در سطح جهانی توسعه دهند. اولویت شما در این روش انتخاب و همکاری با یک توزیع کننده درست می باشد. این کار بسیار حساس است و تخصص خاص خود را می طلبد.

در روش فروش عمده‌ شما دیگر با خریداران و مشتریان در ارتباط نیستید، اگر محصولات شما پتانسیل فروش بالایی دارد و یا می خواهید میزان فروش خود را افزایش دهید می توانید از این روش برای فروش خود استفاده نمایید.

خرده فروشی

یکی از روش های فروش کالا، خرده فروشی است که شما مستقیما با خریدار در ارتباط هستید و می توانید با مهیا کردن یک ‌مکان برای ارائه و فروش محصولاتتان این کار را ادامه دهید قیمت تمام شده یکی از تفاوت های خرده فروشی با عمده فروشی می باشد این نوع هم یکی از روش های فروش کالا است.

در بالا روش های فروش کالا را با هم مرور کردیم و شما را با آن آشنا ساختیم. حال بر حسب نوع فعالیت و محصولات و شرایط خودتان می توانید یکی از روش های فروش و یا ترکیبی از آن را با هم در پیش بگیرید.

مشتریان امروزه بسیار آگاه و هوشمند شده اند و دیگر مثل گذشته نمی توان فروش سنتی را برای آن ها به تنهایی انجام داد. مشتری باید برای خرید آزادی عمل داشته باشد و بتواند انتخاب کند و حق انتخاب را حس کند.

شما توسط نرم افزار سی آر ام میتوانید حرفه ای ترین گزارش بازاریابی را در سازمان خود داشته باشید.

یکی از روش های فروش کالا، خرده فروشی است

تکنیک های فروش کالا

تکنیک فروش اسپین (Spin)

یعنی درست سوال پرسیدن، سوالات اشتباه می تواند خریدار را گیج و یا منصرف کند.

شما به مشتری اجازه فکر و صحبت می دهید و سبب می شوید در مشتری انگیزه برای خرید ایجاد گردد.

این تکنیک فروش که فقط یکی از روش های فروش کالا هست که شامل چهار قسمت اساسی است:

 • موقعیت
 • مشکل
 • نتیجه
 • پرداخت

که هر کدام از این ۴ قسمت می تواند به فروش درست و پر سود کمک کند و سبب شود شما با استفاده از این روش ها بتوانید در عرصه رقابت پیشی بگیرید.

یکی دیگر از روش های فروش کالا، تکنیک اسنپ Snap است. روشی عالی با بازدهی بی نظیر است.

قبل از تصمیم خریدار برای خرید با یک سری اطلاعات روبرو می شود که تنها راه آن انتخاب بین کالا یک یا دو است در این روش بیشتر بر روی تصمیم سازی‌مشتری کار می شود و بر این قسمت اثر مستقیم و مثبت بگذارد و مشتری نیز فکر و خیال می‌کند که خودش تصمیم به خرید گرفته است.

تکنیک فروش اسپین (Spin)

تکنیک چالشگر

در این تکنیک بهترین فروشنده با مشتری ارتباطی سازنده و مناسب دارد، مشتریان بسیار آگاه و با فهم هستند و تمام جوانب را درک می‌کنند.

این تکنیک به پنج گونه تقسیم می گردد:

 • سازندگان ارتباطات
 • کارگران سخت کوش
 • گرگ های تنها
 • چالشگران
 • حل کنندگان

در بین تمام این فروشندگان چالشگران نتایج ویژه و مثبتی گرفته و موفق تر بوده اند.

مدیریت مشتریان و اهمیت ارتباط با آنها

تکنیک راه حل

یکی از بهترین روش های فروش کالا، تکنیک فروش راه حل می باشد که فروشندگان آگاه طرفداران ویژه این روش هستند.

در این روش فروشنده به عنوان یک مشاور کار بلد و خبره عمل می کند و سوالات مناسب و حرفه ای طرح می‌کند تا دقیقا با نیاز خریدار و خواسته او آشنا گردد.

این فروش هم اجزای مختلفی دارد مثل: تحقیق، سوال، گوش دادن، آموزش، صلاحیت، فروختن

تمام این ۵ جز سبب شناخت بهتر و بیشتر نیاز و خواسته مشتری می‌گردد و با استفاده از این پنج قسمت می توانید فروش بهتر و موفق تری داشته باشید.

فروش کالا و تکنیک های متفاوت فروش

فرآیند فروش و تکنیک فروش با هم بسیار متفاوت هستند.

تعریف فرآیند فروش به این صورت است که یک مشتری تصمیم به خرید دارد و فروشنده آن را به یک خریدار واقعی تبدیل می کند. ولی تکنیک فروش تعریف متفاوتی دارد، مثل شناخت زبان بدن، اصول مذاکره، روانشناسی و...

هر فروشنده ای برای داشتن فروش بهتر و موفقیت باید تکنیک فروش را بلد باشد و بتواند از آن استفاده کند، در اصل فروش به معنی معامله کردن کالا و خدمات در ازای دریافت پول می باشد، فروشنده ای موفق است که همواره ارتباط خوب و قوی با خریدار بگیرد و به خوبی گوش دهد و خواست و نیاز خریدار را متوجه گردد.

اهمیت استفاده از CRM ایده آل در سازمان ها، ادارات و شرکتها

فرآیند فروش و تکنیک فروش با هم بسیار متفاوت هستند.

فروش چه زمانی اتفاق می افتد؟

فروش زمانی اتفاق می افتد که خریدار متوجه شود که آن کالا و یا خدمات نیاز او را برطرف میسازد و شما به عنوان یک فروشنده اگر این مطلب را برای او روشن کنید و او را مطمئن سازید قطعا می توانید فروش خوبی داشته باشید.

البته فروش کالا و خدمات به کسانی که خودشان علاقمند هستند کار راحتی است. اما هنر اصلی، فروش به شخصی است که قصد خرید و یا رغبت کمی برای انجام این کار دارد که یک فروشنده حرفه ای و کار بلد می تواند در این امر موفق باشد.

فروشندگان با چند تکنیک ساده می توانند این کار را انجام دهند آنها اگر اشراف کامل بر روی محصول و خدمات آن داشته باشند می توانند فروش موفق و بهتری را تجربه کنند و با درس گرفتن از گذشته و تجارب قبل می توانند به این مهم دست یابند.

البته تبلیغات در فروش را دست کم نباید گرفت. یکی از راه های فروش کالا تبلیغات حرفه ای و گسترده می‌باشد این کار سبب می شود خیل عظیمی از خریداران و مشتریان به سمت شما سرازیر شوند ولی در نظر داشته باشید که در این زمینه هم باید مشورت بگیرید و تبلیغاتی درست و سازنده داشته باشید تا بتوانید از مزایای ویژه و خاص آن بهره مند گردید.

خلاقیت در مدیریت کسب و کار و پرورش خلاقیت در سازمان ها و ادارات

فروش چه زمانی اتفاق می افتد؟

علم و تکنولوژی در فروش

از علم و تکنولوژی غافل نشوید و به قدرت این کار ایمان داشته باشید. می توانید برای اطمینان از این کار نظر افرادی که در این زمینه متخصص و کاربلد هستند را بپرسید.

هرچقدر رضایت مشتری افزایش پیدا کند فروش شما هم بیشتر می‌گردد زیرا اصطلاحا مشتری مشتری می آورد و با معرفی شما و محصول و خدمات شما مشتریان جدیدی را به سمتتان روانه می‌کند و همین امر سبب افزایش فروش شما می‌گردد.

فروش پایان کار نیست و شما بعد از فروش کارتان تمام نمی شود اگر محصولتان را شامل خدمات پس از فروش کنید هم اعتبار خود را بالا می برید هم ‌می توانید اعتماد مشتری را جلب کنید و با این کار می توانید آن شخص را مشتری دائمی خود کنید و مطمئن باشید که شما را هم‌ به افراد دیگر‌معرفی می نماید، اسم ‌شما اعتبار شماست. با استفاده از روش های فروش کالا می‌توانید پیشرفت چشمگیری در این امر داشته باشید و بتوانید در زمینه فروش و محصولات و خدمات خود حرف اول را بزنید. مطمئن باشید استفاده از تجارب قبلی و متد های جدید روز و صداقت درکار سبب می شود شما همواره کسب و کار پر رونق و پر از سود دهی داشته باشید.

گروه خبری: عمومی

0 نظر

 • برای این خبر نظری ثبت نشده است.

نظر

     هر زمان که بخواهید می توانید با نسخه دموی نرم افزار CRM ابری ایده آل کار کنید تا به شکل ملموس تر با سیستم آشنا شوید و از ماژول ها و قابلیت های این نسخه نرم افزار crm رایگان استفاده کنید. نسخه دموی رایگان crm ابری که ما در اختیار شما قرار می دهیم بدون محدودیت و شامل کلیه ماژول های سیستم crm می باشد و شما می توانید به مدت دو هفته با این نسخه دمو کار کنید. همچنین می توانید درخواست یک جلسه دموی حضوری داشته باشید تا در محل کسب و کار شما با هم نرم افزار crm ایده آل را بررسی کنیم و متناسب با کسب و کار خودتان و درخواست هایی که دارید نرم افزار crm پرزنت و توضیح داده شود و پس از مقایسه نرم افزار های crm بهترین نرم افزار crm را انتخاب نمایید.

درخواست کد اشتراک