باشگاه مشتریان
نرم افزار CRM ایده آل - درخواست دمو نرم افزار CRM ایده آل

مقالات | عمومی

 • صفحه اصلی
 • مقالات | عمومی | تهیه کاملترین گزارش بازاریابی با سی آر ام ایده آل | اصول مهم بازاریابی

تهیه کاملترین گزارش بازاریابی با سی آر ام ایده آل | اصول مهم بازاریابی

تهیه کاملترین گزارش بازاریابی و اصول مهم بازاریابی و ثبت گزارشات در CRM | در این پست نحوه تهیه کاملترین گزارش بازاریابی را فرا خواهید گرفت.

نرم افزار CRM ایده آل - quote

گزارش بازاریابی با CRM ایده آل به همراه اصول بازاریابی

آنچه که یک شرکت، یک تولیدکننده یا ارائه‌دهنده خدمات را زنده نگه می‌دارد، فروش محصولات و خدمات آنها و یافتن مشتری‌های بالقوه و مورد هدف می‌باشد. به‌ همین دلیل اکثر شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ به‌ دنبال بازاریابان حرفه‌ای هستند تا بتوانند در این زمینه به کمک تجارب آن ها، بهترین روش بازاریابی را در پیش گرفته و سازمان یا شرکت خود را در فروش به سطح ایده آلی برسانند. امروزه سی آر ام هایی وجود دارند که به بازاریابان، عاملان فروش و مدیران یاری ‌رسانده و با رعایت اصول بازاریابی و اطلاع‌ رسانی‌های به‌ موقع و گزارش بازاریابی مفید و دقیقی که در اختیار آنها قرار می‌دهند، آنان را در امر فروش به‌ موقع و هدفمند یاری می‌رسانند.

تیم حرفه‌ای ما با طراحی و عرضه نرم افزار سی آر ام ایده‌آل، همه نیازهایی که در زمینه بازاریابی مورد نیاز شرکت ها و مدیران می باشد را در نظر گرفته و با ارائه کلیه‌ اصول بازاریابی و گزارشات کامل و جامع به عاملان فروش و مدیران هر مجموعه، روال کار را برای آنها ساده تر، مطمئن تر و اتوماتیک ساخته است.

6 اصل بازاریابی و ثبت گزارشات آن در سی آر ام

از بزرگترین معضلات یک شرکت که سبب پایین آمدن فروش و کوچک شدن بازار هدف و مشتریان آن‌ها می‌شود، عدم تسلط آن‌ها به اصول بازاریابی می‌باشد. در واقع طول عمر هر شرکت و حفظ و تداوم آن، به بازاریابی صحیح، اصولی و حرفه‌ای گره خورده است. در ادامه سعی داریم به شش اصل اساسی در بازاریابی بپردازیم. دانستن این اصول و جزییات آن، به مدیران شرکت در بهبود روال کار و افزایش مشتریان آنها کمک بسزایی خواهد کرد.

اصول مهم بازاریابی و تهیه گزارش نویسیا

 • ویژگی خاص و منحصر به فرد محصول یا خدمات

محصولی که تولید شده و به فروش می‌رسد باید دارای ویژگی منحصربه‌فردی باشد. در مورد خدمات نیز وضع به همین منوال است، خدمات نیز باید به گونه ای باشد که نیازی از یک جامعه را برطرف ساخته و برای پر کردن خلائی در آن مفید باشد.

در این‌ صورت بازاریابی ساده‌تر خواهد بود و بازاریاب با تمرکزی که بر این ویژگی انحصاری محصول یا خدمت خود می‌گذارد، می‌تواند در این کار موفق‌تر باشد. با ثبت اطلاعات دقیق فروش، گزارش بازاریابی قابل استنادی در دسترس مدیران قرار خواهد گرفت.

 • تست واقعی محصول در بازار

تا زمانی‌که محصول یا خدمات در دنیای واقعی وارد نشده و توسط کاربران مورد استفاده قرار نگرفته و بازخورد آن‌ها دیده نشود، تحلیل بازاریابی بصورت درست و قطعی انجام نخواهد گرفت. بازاریابی احتمالی نتیجه واقعی به‌همراه نخواهد داشت. تحلیل در دنیای واقعی می‌تواند شرکت را در پیشرفت کار خود یاری رساند. با توجه به تحقیقات انجام‌گرفته و گزارش بازاریابی حاصل از این تحقیقات، می‌توان به نتیجه‌گیری درستی دست یافته، کیفیت محصول را بهبود بخشیده و فروش را افزایش داد.

 • افراد خود را در بازار هدف مشخص کنید

این‌که همه افراد، بازار هدف شما باشند تحلیل درستی نخواهد داشت. مثلاً شما در مورد فروش خدمات یا یکی از محصولات خود همه خانم‌ها را بازار هدف خود قرار می دهید. اما با دقیق‌تر و محدودتر کردن بازار هدف می‌توانید تحقیقات و تبلیغات خود را نتیجه بخش تر کرده و کمیت و کیفیت فروش را بالاتر ببرید. با توجه به اصل دوم بازاریابی و تحقیقات انجام گرفته و دریافت گزارش بازاریابی مربوطه تشخیص و بررسی بازار هدف آگاهانه‌تر و دقیق تر انجام خواهد گرفت.

 • بررسی و شناخت روال کار و رفتار مصرف کننده

هر خرید شامل پنج مرحله است که مصرف‌کننده و خریدار این مراحل را پشت سر خواهد گذاشت:

 1. احساس نیاز مصرف‌کننده و در تلاش برای رفع این نیاز
 2. جستجو در بین محصولات و خدماتی که این نیاز را مرتفع می سازد
 3. یافتن خدمات و محصولات مربوطه و ارزیابی آن‌ها و یافتن گزینه مورد نظر
 4. خرید محصول یا خدمات
 5. ارزیابی پس ‌از خرید

هرکدام از این مراحل به نوعی در کسب ‌و کارهای کوچک و بزرگ تعیین‌کننده می‌باشند. شناخت نیازهای کاربران و انحصاری کردن محصول باعث می‌شود که کاربر با توجه به نیاز خود سریع تر به سراغ محصول شما رفته و از میان گزینه‌های موجود محصول یا خدمات شما را انتخاب کرده و آن را خریداری کند. از میان مراحل فوق، مرحله پنجم نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

صاحبان مشاغل چنانچه مشتری‌های وفادار داشته باشند و تعداد این مشتری ها برای آنها رو به افزایش باشد، فروششان افزایش چشمگیری خواهد داشت. با توجه به همه این روال‌ها، چنانچه ثبت فروش، ارزیابی و بازخورد پس‌از خرید به درستی و دقت انجام گیرد، گزارش فروش و گزارش بازاریابی بسیار دقیقی در دسترس قرار خواهد گرفت. همه این مراحل در نرم‌ افزار سی آر ام ایده‌آل قابل ثبت بوده و گزارش بازاریابی‌ قابل استناد و مفیدی را در اختیار مدیران و بازاریابان و عاملان فروش قرار خواهد داد.

6 اصول مهم بازاریابی

 • P4 خود را بررسی و به‌درستی تعیین کنید

این اصل از مجموع چهار عنصر مهم: محصول product، مکان place ، قیمت price و ترفیع promotion تشکیل شده است، منظور از product یا همان محصول، ویژگی‌ها و مشخصه‌های کالا یا خدمات می باشد که به مرور زمان و با توجه به نیاز مشتری تغییر و ارتقا پیدا می کند. به کمک گزارش بازاریابی و بازخوردی که از محصول خریداری شده در نظر سنجی وجود دارد، در زمینه بالا بردن و تغییر محصول یا خدمات تصمیم‌گیری می شود. مکان یا همان place، به موقعیتی که محصولات به نمایش گذاشته شده و به فروش می رسند، مربوط می شود و همان نمایندگی‌های فروش محصولات یا خدمات هستند.

با توجه به گزارش بازاریابی به دست آمده از نمایندگی‌های فروش، می‌توان مکان‌هایی که بازار هدف بزرگتری در آن قرار گرفته و بهترین عملکرد را دارند، مشخص و تعیین کرد. قیمت گذاری در فروش محصول یا خدمات اهمیت ویژه ای دارد، بنابراین با تحلیل های صورت گرفته و گزارش بازاریابی، می‌توان در این زمینه تصمیم گیری کرده و تغییرات جدیدتری را به کار بست.

این مطلب را بررسی کنید: آیا نرم افزار CRM ایده آل در مجموعه شما کاربرد دارد؟

 • رضایت و وفاداری مشتری را ارزیابی کنید

شاید این گزینه در بسیاری از شرکت‌ها کمتر مورد توجه قرار گیرد، این در حالی است که چنانچه یک تولید کننده محصول یا ارائه دهنده خدمات، میزان رضایت مشتریان خود را مورد بررسی قرار داده و خریداران خود را در ارتقاء و بهبود خدمات دخیل کند، محبوبیت، میزان فروش و تعداد مشتری وفادار خود را افزایش خواهد داد. این روش نیاز به سرمایه‌گذاری هنگفتی نداشته و در مقابل تاثیر بسیار زیادی بر رشد شرکت خواهد داشت. بازاریابانی که به فروش محصولات می‌پردازند به دلیل ارتباط مستقیمی که با مصرف‌کننده برقرار می کنند قادرند گزارش بازاریابی دقیق و بسیار مفیدی را در اختیار مدیران شرکت قرار دهند.

سی آر ام ایده آل، گزارش بازاریابی بی نقص، کارکردی ساده

اتوماسیون ها و سی آر ام های بازاریابی یک مفهوم بسیار کلی و گسترده شده‌اند، به‌طوری که به واسطه مجموعه‌ای از ابزارها، تکنیک‌ها و گزارشات بازاریابی در امر فروش و بهینه‌سازی آن نقش مهمی را ایفا کرده اند.

سی آر ام بازاریابی ایده آل، کاربری ساده، عملکرد خودکار

اتوماسیون بازاریابی بخش مهمی از تحول بازاریابی می باشد که در پاسخ به تغییرات جدید نیاز ها و بازار و افزایش نیازهای کاربران و به منظور ثبت اطلاعات آن‌ها به وجود آمده است. در سی آر ام های قدیمی‌تر تنها امکان ثبت اطلاعات مشتریان و بررسی روند کار آن‌ها وجود داشت، اما امروزه امکانات مربوط به اتوماسیون ها گسترده‌تر شده است به‌طوری‌که با پردازش و ارائه گزارشات تحلیلی به کارفرمایان و مدیران کمک می‌کند که به کشف الگوها و ارتباطات مهم و فرصت‌های فروش جدید دست پیدا کنند.

سی آر ام ایده‌آل در انتخاب مشتریان و بازار هدف به مدیران کمک بسزایی کرده و برای آن‌ها امکان بخش‌بندی و محدود کردن بازار هدف را مهیا کرده است. با توجه به تاریخچه خرید و بازخوردی که در فروش وجود داشته است، مشتریان بالقوه شناسایی‌شده و کمپین‌های جدیدی به وجود می‌آیند. با در نظر گرفتن این مشتریان بالقوه جدید، امر فروش و نوع چیدمان و نقشه فروش برنامه‌ریزی می‌شود.

10 امکان ویژه سی آر ام بازاریابی ایده‌آل برای کاربران

سی آر ام ایده‌آل با یادآوری و ارسال پیام‌هایی به صورت خودکار، امکان پیگیری‌های لازم جهت بازاریابی‌ها و فرصت‌های فروش جدید را در اختیار کارفرمایان و مدیران قرار خواهد داد. از جمله امکانات سی آر ام بازاریابی ایده‌آل می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. امکان ارسال ایمیل و پیامک‌های هدفمند، در زمان مؤثر و مقرر
 2. امکان دسته‌بندی مشتریان براساس قدرت خرید، بالفعل یا بالقوه بودن آن‌ها
 3. امکان ارسال ساده و سریع پیامک‌، ایمیل‌ و برقراری تماس برای کلیه مشتریان
 4. زمان‌بندی و یادآوری جهت پیگیری مشتریان در فرصت‌های فروش استثنائی
 5. پیگیری مراحل جذب مشتریان جدید
 6. در اختیار قرار دادن اتوماسیون بازاریابی به مدیران شرکت‌ها و مدیریت تامین‌کنندگان کالا و خدمات
 7. مدیریت کمپین‌های بازاریابی و طراحی فرآیندهای آنها
 8. برآورد درآمد و هزینه های مربوط به کمپین بازاریابی
 9. سنجش اثربخشی کمپین‌های بازاریابی
 10. به کار بستن استراتژی هایی برای حفظ مشتریان بالقوه و وفادار و توسعه سبد خرید مشتریان بالفعل

 

گروه خبری: عمومی

0 نظر

 • برای این خبر نظری ثبت نشده است.

نظر

     هر زمان که بخواهید می توانید با نسخه دموی نرم افزار CRM ابری ایده آل کار کنید تا به شکل ملموس تر با سیستم آشنا شوید و از ماژول ها و قابلیت های این نسخه نرم افزار crm رایگان استفاده کنید. نسخه دموی رایگان crm ابری که ما در اختیار شما قرار می دهیم بدون محدودیت و شامل کلیه ماژول های سیستم crm می باشد و شما می توانید به مدت دو هفته با این نسخه دمو کار کنید. همچنین می توانید درخواست یک جلسه دموی حضوری داشته باشید تا در محل کسب و کار شما با هم نرم افزار crm ایده آل را بررسی کنیم و متناسب با کسب و کار خودتان و درخواست هایی که دارید نرم افزار crm پرزنت و توضیح داده شود و پس از مقایسه نرم افزار های crm بهترین نرم افزار crm را انتخاب نمایید.

درخواست کد اشتراک