نرم افزار CRM ایده آل - درخواست دمو نرم افزار CRM ایده آل

مقالات | عمومی

  • صفحه اصلی
  • مقالات | عمومی | تصمیم های تجاری اشتباه!! آیا CRM موثر است؟

تصمیم های تجاری اشتباه!! آیا CRM موثر است؟

اشتباه در کسب و کار یکی از عوامل سقوط تجارت بوده و هست. با به کار گیری بانک های اطلاعاتی مانند نرم افزار CRM از این اشتباهات فاصله بگیرید.

نرم افزار CRM ایده آل - quote

اشتباهات بزرگ در کسب و کار

بارها اتفاق افتاده است شنیده باشید فلان شرکت یا فلان کارخانه به دلیل یک اشتباه در کسب و کار دچار ضرر شده یا ورشکست شده است. همواره تصمیم ها هستند که تعیین می کنند یک مجموعه که در یک زمینه فعالیت اقتصادی می کنند دچار پیشرفت می شوند یا زیان. در این مطلب قصد داریم ۱۲ اشتباه در کسب و کار که باعث می شود یک تجارت به خطر بیفتد را برای شما شرح دهیم.

1. هرگز پیشنهاد خوب را رد نکنید

پیشنهادات بزرگ در کسب و کار را رد نکنید

بارها و بارها اتفاق افتاده است که پیشنهاداتی به ما بدهند که باعث پیشرفت خارق العاده در تجارت ما شود اما آن فرصت را با تصمیم های عجولانه و ناسنجیده از دست بدهیم. باید به این اصل توجه کنیم که شانس یکبار برای شما پیش می آید و باید از آن نهایت استفاده را کرد. این رفتار به نوعی اشتباه در کسب و کار به حساب می آید.

2. به رقیبان اجازه سبقت از خود را ندهید

در کسب و کار به رقیب ها اجازه سبقت ندهید

یک اشتباه در کسب و کار که بسیار رایج است فرصت دادن زیاد به رقبا است. خیلی از شرکت ها و کارخانه ها با ورود به بازار رقابت و کسب عنوانهای برتری در زمینه های مختلف ، به فکر این می افتند که برای مدتی به منظور دستیابی به سود بیشتر، محصولات خود را در روند ثابتی نگه دارند و از معرفی محصولات جدید و با کیفیت تر خودداری کنند.

کسب و کار خود را مدیریت کنید تا همیشه در صدر باشید: نرم افزار سی آر ام ایده آل شما را در این امر یاری میکند.

3. از تکنولوژی و دنیای مدرن دوری نکنید

در تجارت از تکنولوژی و دنیای مدرن دوری نکنید

یک اشتباه در کسب و کار که بارها پیش آمده، این است که از تکنولوژی فاصله بگیرید. بارها و بارها پیش آمده است که دستگاه جدیدی برای تولید یک محصول اختراع شده است که بازده بیشتری نسبت به قبلی دارد. یا مثلاً برنامه های کامپیوتری جدیدی وارد بازار شدند که خطای کمتری نسبت به نسل قبل تر خود دارند. اما صاحبان بیزینس برای اینکه کمتر هزینه کنند آنها را رد می کند. و این اشتباهی است که باعث می شود رقبای بیزینسی شما بتوانند از شما سبقت بگیرند.

4. همیشه حق با مشتری است

در کسب و کار همیشه حق با مشتری است

یک اشتباه در کسب و کار که بسیار رایج است نادیده گرفتن حق مشتری است. همواره اکثر فعالان اقتصادی و مدیران باور دارند که همیشه حق با مشتری است. اگر محصولی که تولید میکنید مورد پسند مصرف کنندگان نباشد، باید محصول خود را مطابق میل مصرف کننده تغییر دهید. برای مثال کارخانه کوکاکولا مدتی یک نوشابه را به بازار عرضه کرد که مورد پسند مصرف کننده نبود و باعث شد بسیاری از مشتریان کوکاکولا خریدهای خود را از این برند کمتر کنند. مدیران شرکت پس از دیدن آمار زیان که از این محصول به بار آمده بود تصمیم گرفتند تولید این محصول را متوقف کنند.

به عبارت دیگر باید این درس را به یاد داشته باشیم که مقدار پولی که برای یک محصول خرج کرده اید و برایش زحمت کشیده اید در صورتی که مورد پسند مشتری نباشد به درد نمی خورد و باید آن را تغییر دهید.

5. تحقیقات را فراموش نکنید

در تجارت تحقیقات را فراموش نکنید

فراموش کردن و نادیده گرفتن تحقیقات یک اشتباه در کسب و کار است. باید به این اصل توجه کنید که اگر می خواهید وارد یک معامله شوید، باید قبل از آن تحقیقات مربوطه را انجام دهید. برای اینکه بتوانید واکنش بازار و مشتریان را پیش بینی کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید با شخص یا شرکتی وارد معامله شوید قبل از ورود به معامله باید سوابق مالی و رضایت کسانی که با آن شرکت یا شخص وارد معامله شدند را بررسی و مطالعه نمایید. اجتناب از تفکر گروهی و مشورت کردن بسیاری از روسای کارخانجات و شرکتها به صورت تفکر گروهی و مشورتی کارهای خود را پیش میبرند. با مشورت کردن و به اشتراک گذاشتن نظرات بقیه دست اندرکاران سیستم می توانید به نقص های کار و ایده های بهتر دست پیدا کرد.

برای اینکه تحلیل خوبی نسبت به شرایط اقتصادی موجود در بازار داشته باشیم و تقاضای مشتریان را بفهمید نیاز به یک پایگاه اطلاعاتی مفید دارید. تا به وسیله آن بتوانید نسبت به کارهایی که قرار است آنرا در دست اقدام قرار دهید، با تشخیص بهتری عمل کنید تا بتوانید در عرصه فعالیت اقتصادی خود موفق شوید.

نرم افزار CRM یک پایگاه داده قوی است که به کمک آن می توانید در تصمیم گیری های مهم کسب و کار خود از آن کمک بگیرید. این ابزار قدرتمند می ‌تواند شمارا به یک بینش مطلوب در دستیابی به تصمیمات تجاری برساند.

6. حریص نباشید

در کسب و کار حریص نباشید

یکی از تصمیمات تجاری اشتباه این است برای سود بیشتر اقدامات حریصانه انجام دهید. تجارت عرصه تحلیل های اقتصادی و محاسبه سود و زیان های پیش بینی شده از کارهای مختلف است. نباید یک سود بزرگ را که در آینده نصیب شما می شود را فدای هزینه ‌های کار کنید. گاهی اوقات پیشرفت شما در گرو ریسک هایی است که ممکن است برای شما هزینه داشته باشد.

7. بیش از حد تعلل نکنید، این اشتباه در کسب و کار ویرانگر است!

تعلل بیش از حد نکنید، این اشتباه در کسب و کار ویرانگر است!

یک اشتباه در تجارت که بسیار رایج است تعلل بیش از حد است. اگر بخواهید محصولی را که ساخته اید معرفی نکنید ، یا اینکه منتظر آن بمانید که طرفداران را سوپرایز کنید و یا اینکه منتظر بمانید تا محصولات دیگر ساخت رقبای شما به بازار بیایند و آنها را مقایسه کنید ، اشتباه بزرگی در تجارت مرتکب شده اید. این اشتباهی بود که شرکت موتورولا انجام داد. موتورولا تلفن همراه هوشمند خود را رونمایی نکرد تا محصولات اپل و بلک بری به بازار بیایند و سپس خود را محک بزند. اما همین موضوع باعث شد که یک خسارت ۴ میلیارد دلاری را متحمل شود. و در سال ۲۰۱۲ به ورشکستگی رسید و سهام آن به شرکت لنوو فروخته شد.

این مطلب مناسب شماست: چگونه CRM ایده آل از اتلاف زمان جلوگیری می کند؟

8. پیشنهاد خوب بدهید

به مشتریان خود در کسب و کار پیشنهاد خوب بدهید

خودداری از ارائه پیشنهاد خوب به دلیل مسائل اقتصادی یک اشتباه در کسب و کار است. برای اینکه بتوانید تجارت موفق داشته باشید باید بدانید که پیشنهادات اقتصادی بسیار موثر است. این که برای یک مزایده یا مناقصه فقط به مقدار هزینه و سودی که قرار است عاید شرکت شود توجه کنید باعث آن می‌شود که معاملات و پروژه‌های کمتری برای انجام داشته باشید. در حالیکه موفقیت اقتصادی در گرو پروژه های بزرگتر و کارهای بیشتر است.

CRM برای اینکه بتوانید در زمینه تحقیقات به نتایج خوبی برسید می ‌تواند به کمک شما بیاید. با استفاده از این سیستم می ‌توانید نسبت به اقدام ها و فرصت هایی که پیش روی شماست انتخاب خوبی داشته باشید. تا فعالیت اقتصادی شما دارای روند پیشرفت باشد. همچنین این سیستم دارای مرکز پشتیبانی می باشد که در صورتی که اطلاعات آن برای نیازهای اقتصادی مجموعه های شما کافی نبود با استفاده از پشتیبانی بتوانید نیاز خود را حل کنید.

9. صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهید

صداقت در کسب و کار را سرلوحه کار خود قرار دهید

یکی از تصمیمات تجاری اشتباه این است که از صداقت فاصله بگیرید. اگر بنا داشته باشید که در تبلیغات محصولی که عرضه می کنید به هر صورت بخواهید به مشتریان خود دروغ بگویید، اشتباه بزرگی انجام داده اید. زیرا در صورت آشکار شدن حقیقت اعتبار شرکت یا کارخانه و به طور کلی بیزینس شما خدشه دار می شود. و اگر نتوانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید کارتان به ورشکستگی می رسد.

10. از اشباع کردن کار با تبلیغات زیاد از اشتباه در کسب و کار پرهیز کنید

بین کسب و کارتان زیاد تبلیغ نکنید

یک اشتباه در تجارت که بسیار رایج است اشباع کردن کار با تبلیغات است. این اشتباه بارها تکرار شده است که اگر بیننده و بازدید کننده زیادی داشتید به حدی تبلیغات کنید که باعث رنجش مخاطبان خود شوید. یک مثال خوب در این موضوع شرکت my space اصت که در سال ۲۰۰۴ طرفداران زیادی داشت. اما این شرکت با قبول کردن تعداد زیادی آگهی های تجاری در در شبکه اجتماعی که ساخته بود باعث نابودی این شرکت شد. به این صورت که هر یک از صفحات برنامه مربوط دارای ۵ الی ۱۰ تبلیغ بودند. و این باعث شد که کاربران از این برنامه ناراضی شوند و به سرعت آمار کاربران این اپلیکیشن پایین آمد و وارد ورشکستگی شد.

11. دستاوردهای خود را ثبت کنید

دستاوردهای خود را ثبت کنید

ثبت نکردن دستاورد ها، یک اشتباه در کسب و کار است. اگر برای تولید یک محصول زحمت فراوان کشیده اید و یا پروژه ای را با موفقیت تکمیل کردید که با ارزش است و برای آن هزینه و زحمت زیادی صرف شده است، نسبت به ثبت اختراع یا مقاله ای که عرضه کرده اید اقدام نکنید دچار اشتباه بزرگی شده اید. در طول زمان این اتفاق به دفعات زیادی تکرار شده است. برای مثال شخصی اختراعی را می کند اما آن را ثبت نمی کند. بعدا افراد سودجو با تغییر جزئی آن را کپی می‌کنند و به اسم خودشان تمام می کنند. این باعث می شود که زحماتی که شما بابت کاری که کشیده اید بیهوده شود.

ثبت اطلاعات مشتریان و گزارش گیری از فروش: چطور بهترین نرم افزار CRM رو برای شرکتمان انتخاب کنیم؟

12. خدمات پس از فروش را فراموش نکنید

خدمات پس از فروش در کسب و کار را فراموش نکنید

یکی از تصمیمات تجاری اشتباه این است که خدمات پس از فروش را حذف کنید. بعد از این که مشتری محصول را از شما خریداری کرد امکان دارد در استفاده از آن نیاز به راهنمایی داشته باشد. یا اینکه محصول مورد نظر دارای ایراداتی باشد. خدمات پس از فروش خوب در اینجا باعث می شود که مشتری اعتماد خود را از دست ندهد و برای خریدهای بعدی نیز به سمت شما بیاید.

پشتیبانی از مشتریان: خدمات پس از فروش سی آر ام ایده آل در کمترین زمان ممکن

برای اینکه دچار اشتباه در کسب و کار نشویم چه کار کنیم؟

به منظور اینکه اشتباهات تجاری خود را کاهش دهید و یا کاری کنید که عواقب آن کمتر باشد بهتر است از سیستم های اطلاعاتی مفید در زمینه تجارت مانند نرم افزار CRM استفاده کنید. با اینکار تجارت خود را در برابر تصمیمات اشتباه حفظ می کنید.

 

نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید

02174451

گروه خبری: عمومی

1 نظر

نظر

     هر زمان که بخواهید می توانید با نسخه دموی نرم افزار CRM ابری ایده آل کار کنید تا به شکل ملموس تر با سیستم آشنا شوید و از ماژول ها و قابلیت های این نسخه نرم افزار crm رایگان استفاده کنید. نسخه دموی رایگان crm ابری که ما در اختیار شما قرار می دهیم بدون محدودیت و شامل کلیه ماژول های سیستم crm می باشد و شما می توانید به مدت دو هفته با این نسخه دمو کار کنید. همچنین می توانید درخواست یک جلسه دموی حضوری داشته باشید تا در محل کسب و کار شما با هم نرم افزار crm ایده آل را بررسی کنیم و متناسب با کسب و کار خودتان و درخواست هایی که دارید نرم افزار crm پرزنت و توضیح داده شود و پس از مقایسه نرم افزار های crm بهترین نرم افزار crm را انتخاب نمایید.