کاربر پسند ترین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در ایران, crm, برنامه crm, مدیریت, ارتباط, مشتری, اطلاعات مشتری, ارتباط با مشتری, بانک اطلاعاتی مشتری, مشتری یابی, فروش مدرن, فروش با برنامه, بازاریابی و فروش, مدیریت بازاریاب, برنامه بازاریابی, بازاریابی, نرم افزار بازاریابی, نرم افزار, نرم افزار ایده آل, برنامه ایده آل, crmایده آل, crm ایده آل, Ideal crm, Customer RelationShip Management, crm چیست, what's crm, crm information, crm definition, crm benefit, مزایای crm, سی آر ام, پرسنل فروش, مدیریت فروش ,نرم افزار crm,برنامه crm,نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری,crm,CRM Features,نرم افزار CRM ایده آل

مدیران فروش و نرم افزارCRM ایده آل

مدیران فروش و نرم افزارCRM ایده آل

نویسنده: CRM ایده آل

مدیران فروش و نرم افزارCRM  ایده آل


در هر تیم فروش، اصلی ترین دغدغه مدیران فروش به کنترل کارشناسان مربوط می شود. در بسیاری از مواقع زمان زیادی از جلسات فروش به گزارش کارشناسان در مورد نحوه عملکرد آن ها می گذرد. همچنین موقعیت مدیران فروش ایجاب می کند تا هر لحظه از کار در جریان امور قرار گیرند. برای اتخاذ تصمیم های اساسی و تعیین اهداف واحد فروش، مدیران فروش نیاز دارند تا در هر زمانی به اطلاعات و گزارش های کلی از فروش دسترسی داشته باشند. در اینجا می خواهیم به قسمتی از کاربرد نرم افزار CRM برای مدیران فروش بپردازیم:

 

مراحل فرايند فروش:

آنچه مديران فروش همواره با کمبود آن مواجه هستند زمان است و نرم افزارCRM  ايده آل با در نظر گرفتن اين موضوع گزارشات خود را به نحوي ارائه کرده است که يک مدير فروش با صرف حداقل زمان از چگونگي پيشرفت يک پروژه خاص و يا ريزش و گردش مشتريان در مراحل مختلف پروسه فروش و عملکرد هر کارشناس مطلع شود.

گزارش هاي تحليلي:

نرم افزارCRM  ايده آل با ارائه انواع گزارشات تکي و ترکيبي از کليه مشتريان و همچنين ارائه گزارشات نموداري در بازه هاي زماني دلخواه از نحوه عملکرد پرسنل برآورد خوبي از مشتريان و پرسنل سازمان بدست مي دهد.

گزارش هاي مالي:

نرم افزار هاي حسابداري گزارش هاي خوبي از ميزان فروش ، سود و زيان و ... مي توانند ارائه کنند اما مسئله عمده در کار مديران فروش اين ست که عملکرد تيم آنها چه تاثيري بر مسائل مالي داشته و اين مهم نياز به انجام يک پارچه بودن سيستم ارتباط با مشتري و مالي ميسر مي شود و نرم افزارCRM  ايده آل با توجه به اين نکته قابليت هايي نظير پيش فاکتور و فاکتور را به عنوان ماژول به سيستم خود افزوده تا مديران بتوانند به راحتي از ترکيب قسمت هاي مختلف گزارش هاي مورد نظر خود (مانند ميزان فروش يک کارشناس در يک بازه زماني خاص بر اساس نحوه آشنايي مشتري با مجموعه) را بدست آورند.

 

 

 

نرم افزارCRMايده آل
نرم افزاري جهت ثبت کليه وقايع روزانه بين شما و مشتريان
با بيش از 4000 هزار کاربر استفاده کننده در هر روز
فروش رفته در بيش از 600 صنف کاري مختلف
ما تجربيات خود در پياده سازي سي آر ام براي کسب و کارهاي مختلف را در اختيارتان مي گذاريم
مديريت بازاريابي
افزايش رشد فروش
کاربرپسند ترين نرم افزار به گفته کاربران
#نرم_افزار_سي_آر_ام_ايده_آل
#CRMideal
جهت اخذ مشاوره رايگان يا نسخه دمو با 
شماره تلفن دفتر مرکزي تهران
74451 - 88172009 - 77449404 
تماس حاصل فرماييد
اطلاعات بيشتر در وب سايت 
اينستاگرام
@crmideall

نظرات

  1. برای این خبر نظری ثبت نشده است.

نظرات و پیشنهادات