تعریف crm,معنی crm,CRM مخفف سه کلمه,Customer Relationship Management,مدیریت ارتباط با مشتری,نرم افزار CRM ایده آل,چرا crm,crm تحت وب,crm تحت ویندوز,بهترین نرم فزار crm,اهداف crm,هدف crm,crm ایرانی,crm in iran,crm چیست,خرید crm,فروش crm,خرید نرم افزار crm,فروش نرم افزار crm,شناخت مشتری,اجاره crm,فروش مدرن,برنامه بازاریابی و فروش,تولید نرم افزار crm,what is crm,CRM Definition,نرم افزار crm,برنامه crm,نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری,crm,نرم افزار CRM ایده آل

CRM چیست ؟

CRM-definition-CRMچیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟


What is Customer Relationship Management?


CRM مخفف سه کلمه انگلیسی Customer Relationship Management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری، یک مفهوم و بطور کلی به همه فرآیندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که در شرکت‌های بزرگ و کوچک برای شناسایی مشتری، گسترش دامنه مشتریان، شناخت بهتر بازار هدف مشتریان ، حفظ مشتریان، مدیریت بازاریابی مشتریان و پرسنل بازاریاب و ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کار می‌رود. برای پیاده سازی اهداف فوق می توان از نرم افزار CRM یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده نمود. پیشنهاد ما برای شما استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ایده آل یا نرم افزار CRM ایده آل می باشد.چرا مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ؟

مگر ما نمی توانستیم کالاها یا خدماتمان را برای مشتری ایجاد می‌کنیم؟ مگر تاکنون مشتریان را نمی‌شناختیم؟

به چه علت باید موضوع مدیریت ارتباط با مشتری مطرح باشد؟ مگر مشکلی در بازاریابی یا فروش ما به وجود آمده که باید خود را گرفتار چنین موضوعاتی کنیم؟ آنانی که به این مقوله پرداخته‌اند، در معرض رقابت و در بازار جهانی فعالیت داشته‌اند، ما که در آن شرایط نیستیم؛ چرا باید بی‌جهت هزینه کنیم و خود را به درد سر بیندازیم. در این شرایط ما موضوعات مهم‌تری نیز برای توجه داریم از جمله، وضعیت مالی و نقدینگی شرکت، مسائل نیروی انسانی، تولید و مسائل اجرایی آن که اساس حیات شرکت را تشکیل می‌دهد.

بحث CRM از کجا آمده که اکنون باید خود را به آن وابسته کنیم؟

پرسش‌های فوق و بسیاری دیگر از ابهامات مشابه در ذهن گروهی از مدیران، مهندسان و دیگر کارشناسان ما وجود دارد. CRM چیست و چه نتیجه‌ای از آن حاصل می‌شود؟ روابط خوب با مشتری رمز موفقیت در تجارت و کسب و کار می باشد. CRM حاوی اجزاء تکنولوژیکی زیادی می باشد ولی تفکر در مورد شرایط تکنولوژیکیCRM اشتباه است .مناسب ترین راه شناخت CRM فرآیندی است که به جمع آوری تمامی اطلاعات در مورد مشتریان ، فروش، تاثیر بازاریابی، واکنشها و رفتار بازا ر در کنار هم کمک می کند.

CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) درواقع یک استراتژی است که برای کسب آگاهی بیشتر در مورد نیازها و رفتارهای مشتریان برای ارتباط بیشتر با آنان مورد استفاده قرار می گیرد.

اصول مدیریت ارتباط با مشتری، چگونگی ایجاد موفق یک سیستم و اجرای آن را برای ارتباط با مشتریان مطرح می سازد، از شروع و اجرای اولیه یک چنین سیستمی تا نگهداری آن در زمانهای مختلف.CRM-definition2-CRMچیست؟
اهداف CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) چیست؟

هدفCRM کمک به تجارت در زمینه استفاده از تکنولوژی و منابع انسانی برای درک رفتار مشتریان و ارزش این مشتریان می باشد.اگر به شکل واقعی اجرا شود یک کسب و کار یا تجارت می تواند:


  •   خدمات بهتری به مشتری ارائه کند.
  •   مراکز گویا را تاثیرپذیرتر کند.
  •   فروش محصولات را تا حد زیادی موثرتر کند.
  •   به پرسنل فروش برای زودتر معامله کردن (زودتر فروختن ) کمک کند.
  •   فرآیندهای فروش و بازاریابی را ساده تر کند.
  •   مشتری های جدید بیافریند.
  •   درآمدهای مشتری را افزایش دهد.


در پایان پیشنهاد می کنیم با نرم افزار CRM ارائه شده توسط شرکت ایده آل بنام نرم افزار CRM ایده آل یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ایده آل بیشتر آشنا شوید.